Jazda coolturalna 2010

1000 DEKO dźwięków -EKO
12–16 lipca 2010 r.

Muzyczna, bębniarska, recyklingowa podróż do świata pulsów i rytmów. Innowacyjne eko-instrumentarium stworzone z surowców wtórnych i zużytych sprzętów elektronicznych oraz inne bębniarskie atrakcje.

Prowadzenie: Republika Czadu z Poznania

Warsztaty poprowadzili muzycy zajmujący się brzmieniami perkusyjnymi. Zajęcia skierowane były do wszystkich pragnących poczuć energię bębnów i szukających w sobie muzycznych talentów. Nie były to jednak zwykłe warsztaty – nawiązywały do idei recyclingu, dzięki czemu do dyspozycji uczestników było innowacyjne eko-instrumentarium, stworzone przez muzyków z surowców wtórnych i zużytych sprzętów elektronicznych; zaś  dla osób zainteresowanych i grających na bębnach – propozycja warsztatów na profesjonalnych instrumentach.
Republika Czadu to artyści niezależnej sceny muzycznej w Polsce; autorzy i organizatorzy wielu imprez muzycznych i warsztatów, m.in. jedynych w swoim rodzaju spotkań eko-muzycznych w Polsce -  unikalnych warsztatów perkusyjnych  z udziałem blisko 400-osobowej  orkiestry grającej na przedmiotach przeznaczonych do recyclingu, przemienionych w instrumenty o niesamowitym i oryginalnym brzmieniu . Zajęcia prowadzone przez muzyków i twórców Republiki Czadu to praca nad własnym ciałem, szukanie harmonii i świadomości w wydobywaniu dźwięku, oraz koordynacja ruchowa - które rozwijane są na bazie rytmów z całego świata.
 
Galeria zdjęć:
Muzyczny odjazd z Republiką Czadu, bulwar nad Wartą, 11 lipca 2010 r.

Osiedle Piaski, boisko ZS nr 21, 12 lipca 2010 r.

Osiedle Słoneczne, Ogród Słoneczny, 13 lipca 2010 r.

Osiedle Manhattan, boisko ZS nr 20, 14 lipca 2010 r.

Osiedle Staszica, boisko ZSS, 15 lipca 2010 r.

Zawarcie, boisko SP nr 10, 16 lipca 2010 r.

 

MAGICZNE MIASTO
20–25 lipca 2010 r.

Prowadzenie: Grupa Lubilato - Agata, Joanna, Justyna i Krzysiek

Warsztaty "Moje Magiczne Miasto" poprowadziło czterech plastyków, którzy wcielając się w rolę magicznych architektów pracowali z dziećmi w trzech grupach. Uczestnicy warsztatów przygotowywali elementy, które składały się na efekt końcowy – czyli symboliczną, przestrzenną mapę miasta (makroprzestrzeń, w której każdy chciałby żyć); elementy zostały wykonane z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, na bazie materiałów wtórnych i półfabrykatów. Pojawiły się tzw. stacje warsztatowe, gdzie najmłodsi uczestnicy mogli wykonać symbole związane miejską urbanistyką: flagi, odbitki, totemy, ulepić figurkę z gliny, wykonać miniaturę budowli, a także pomalować twarz.
Wszyscy prowadzący to absolwenci kierunków pedagogicznych o profilu artystycznym, posiadający doświadczenie w działaniach edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą.
 
Galeria zdjęć:
Osiedle Piaski, boisko ZS nr 21, 19 lipca 2010 r.

Osiedle Słoneczne, Ogród Słoneczny, 20 lipca 2010 r.

Osiedle Manhattan, boisko ZS nr 20, 21 lipca 2010 r.

Osiedle Staszica, boisko ZSS, 22 lipca 2010 r.

Zawarcie, boisko SP nr 10, 23 lipca 2010 r.

 

TEATR jest ART
26–30 lipca 2010 r.

Prowadzenie: Teatr Kreatury 

Zajęcia w ramach tygodnia teatralnego poprowadzili aktorzy niezależnej sceny teatralnej, związani z Teatrem Kreatury. Reżyserem i kierownikiem artystycznym  jest Przemek Wiśniewski. Artyści związani z teatrem Kreatury to także doświadczeni instruktorzy warsztatów i działań parateatralnych. Przy teatrze działa od lat grupa happeningowa, która przeprowadziła ponad 20 akcji ulicznych. „Zacięcie” happeningowe zespołu Kreatur w idealny sposób odpowiada założeniom projektu,  jakim jest Jazda coolturalna, która wymyka się szablonowemu propagowaniu poszczególnych dziedzin sztuki, poszukując świeżych i niekonwencjonalnych środków komunikacji z młodymi uczestnikami zajęć.

 

Galeria zdjęć:

 

3–8 sierpnia 2010 r.

HIP(H)OPOTAM TANECZNY
czyli 1000 kilo żywej wagi hip-hopu!!
Hip–hop, break dance i nie tylko...

Tito, Molo i Frodo - trzy wulkany kosmicznej energii, uśmiechu i radości płynącej z tańca ;-) 

Podczas warsztatów tanecznych uczestnicy mieli okazję poznać i doskonalić się we współczesnych stylach tanecznych: hip-hop, funky, newstyle, videoclip i break-dance pod okiem najlepszych ekspertów w tej dziedzinie.
Wszyscy prowadzący są instruktorami tańca w Szkole Tańca TITO w Tychach, prowadząc zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Poprowadzili warsztaty w pierwszej edycji Jazdy coolturalnej, prezentując podczas zajęć z dziećmi niebywały profesjonalizm, umiejętności pedagogiczne i wysoką kulturę osobistą. Wszyscy trzej uczestniczyli w największych i najbardziej prestiżowych imprezach tanecznych w Polsce, zdobywając wiele wyróżnień i nagród. Wszyscy także zapraszani są na liczne międzynarodowe warsztaty taneczne, gdzie prowadzą zajęcia z ich uczestnikami. Doświadczenie i  umiejętności zaprowadziły ich m.in. do You Can Dance będącego w tej chwili najbardziej prestiżowym programem promującym „talenty taneczne”. Są osobami bardzo medialnymi, rozpoznawalnymi przez dzieci i młodzież, zjednującymi sobie ich wielką sympatię. Tito i Molo to także finaliści programu „Mam Talent”.
 
Projektowanie stron internetowych projektowanie stron internetowych - piotermen.com