Jazda coolturalna 2011

25 lipca - 12 sierpnia

 

Warsztaty rzemieślnicze

25-29 lipca
Prowadzący zajęcia: grupa Casa del Sol

Zajęcia poprowadzili plastycy: Justyna Budzyn, Justyna Klimek, Agata Szafruga, Iwona Dubiel, którzy wraz z uczestnikami ZAGRALI W KULKI - zbudowali wielki TOR-KULODROM, po którym toczyły się kule. I na tym nie koniec, bo TOR sam w sobie był wielką autostradą, a jak to bywa na autostradzie, kulka może natrafić na zjazd do.... NO właśnie dokąd? - o tym decydowali uczestnicy warsztatów. Prowadzący wprowadzili ich w podstawowe techniki rzemieślnicze, które umożliwiły budowę tak wielkiej instalacji. Do zbudowania TORU mieli do dyspozycji moduły drewniane, wiklinę, wiklinę z papieru, z której stworzyli struktury takie jak tunele czy zadaszenia; z wycinanek i stempli ludowych projektowali i tworzyli dekorowane tkaniny; przy pomocy gliny powstały „zakręty i rynny" na torze, z odlewów gipsowych powstały figurki ludzi i zwierząt, by podczas wyścigu nie zabrakło publiczności. Punktem kulminacyjnym działań była GRA W KULKI, polegająca na przeprowadzeniu kulki po torze z przeszkodami na czas.

 

Galeria zdjęć:

Rzemiosło: Casa del Sol - Osiedle Piaski, 25 lipca  

Rzemiosło: Casa del Sol - Osiedle Słoneczne, 26 lipca

Rzemiosło: Casa del Sol - Osiedle Dolinki, 27 lipca

Rzemiosło: Casa del Sol - Osiedle Staszica, 28 lipca

Rzemiosło: Casa del Sol - Zawarcie, 29 lipca

 

Warsztaty plastyczne

1-5 sierpnia

Warsztaty "Mała wielka opowieść" poprowadziła grupa Lubilato.

Artyści wspólnie z dziećmi zilustrowali starą indiańską historię spisaną przez Salli Kawennotaki Benedict pt. „Motyl i mali ludzie". Warsztaty przebiegały w trzech etapach. W pierwszym etapie prowadzący opowiadali uczestnikom legendę indiańską W opowiadanie wplecione były elementy zabawy (podchwytliwe pytania, wspólne dociekanie sensu historii, odnajdywanie i wypisywanie słów oraz zdań kluczy, próby rymowania tekstu). W drugim etapie uczestnicy zostali podzieleni na grupy i przystępowali do zadania głównego. Metodą kolażu, za pomocą prostych znaków, fragmentów kserokopii, farb, nożyczek i innych materiałów, z uwzględnieniem wcześniejszych notatek wykonywali ilustracje do wcześniej usłyszanej opowieści. Jako mali członkowie współczesnych, lokalnych plemion próbowali zawrzeć w nich fragmenty swojego otoczenia, atrybuty współczesnej tożsamości. W kolejnym etapie, trzecim, wykonane ilustracje uczestnicy układali chronologicznie i łączyli w całą wielką książkę. Na koniec warsztatowicze zastanawiali się, czy przełożenie słowa na język plastyczny pozwoliło lepiej zrozumieć przesłanie opowieści...

 

Galeria zdjęć:

Plastyka: Pracownia Lubilato - Osiedle Piaski, 1 sierpnia

Plastyka: Pracownia Lubilato - Osiedle Słoneczne, 2 sierpnia

Plastyka: Pracownia Lubilato - Osiedle Dolinki, 3 sierpnia

Plastyka: Pracownia Lubilato - Osiedle Staszica, 4 sierpnia

Plastyka: Pracownia Lubilato - Zawarcie, 5 sierpnia

 

Warsztaty taneczne

8-12 sierpnia
Prowadzący zajęcia: czterech instruktorów tańca w Szkole Tańca TITO w Tychach

Podczas zajęć z dziećmi prezentują niebywały profesjonalizm, umiejętności pedagogiczne i wysoką kulturę osobistą. Każdy z instruktorów uczestniczył w największych i najbardziej prestiżowych imprezach tanecznych w Polsce, zdobywając wiele wyróżnień i nagród. Wszyscy także zapraszani są na liczne międzynarodowe warsztaty taneczne, gdzie prowadzą zajęcia z ich uczestnikami. Doświadczenie i umiejętności zaprowadziły ich m.in. do "You Can Dance" będącego w tej chwili najbardziej prestiżowym programem promującym "talenty taneczne". Są osobami bardzo medialnymi, rozpoznawalnymi przez dzieci i młodzież i zjednującymi sobie ich wielką sympatię. Tito jest instruktorem w zakresie tańców: funky, hip-hop, newstyle i videoclip (Rafał "Tito" Kryla), "Dona" jest instruktorem w zakresie tańców: modern jazz, dance aerobik, jazz i taniec współczesny (Dominika "Dona" Cybulska), "Santi" jest instruktorem w zakresie każdej możliwej techniki tańca (Kamil "Santi" Węgierski), Artur Cieciórski jest instruktorem w zakresie hip-hop połączony z elementami akrobatyki, wyskoków, piruetów, z mocnym akcentem na bit.

 

Galeria zdjęć:

Taniec: Tito, Dona, Santi, Artur Cieciórski - Osiedle Piaski, 8 sierpnia

Taniec: Tito, Dona, Santi, Artur Cieciórski - Osiedle Słoneczne, 9 sierpnia

Taniec: Tito, Dona, Santi, Artur Cieciórski - Osiedle Dolinki, 10 sierpnia

Taniec: Tito, Dona, Santi, Artur Cieciórski - Osiedle Staszica, 11 sierpnia

Taniec: Tito, Dona, Santi, Artur Cieciórski - Zawarcie, 12 sierpnia

 

Projektowanie stron internetowych projektowanie stron internetowych - piotermen.com